Kandydaci na studia, którzy chcą zrewidować swoje wcześniejsze plany co do kierunku lub czekają na wynik poprawianej matury, mogą wziąć udział w Giełdzie wolnych miejsc, która odbędzie się online 15 i 16 września.
Giełda wolnych miejsc jest ostatnim akordem kampanii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Studia 2020”, realizowanej od czerwca przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Zakończą ją dwa spotkania online: 15 września zaprezentowana zostanie oferta studiów technicznych, ścisłych, rolniczych i przyrodniczych, natomiast 16 września swoje propozycje przedstawią szkoły wyższe prowadzące kierunki humanistyczne, społeczne i ekonomiczne.
Kandydaci mogą liczyć na spotkania z takimi uczelniami jak m.in. Politechnika Łódzka, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Zielonogórski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Akademia Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas czy Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania.
„Oferty uczelni na nadchodzący rok akademicki nie zostały jeszcze w pełni wyczerpane i zawierają wiele atrakcyjnych propozycji – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, cytowany w prasowym komunikacie. – Ten szczególny rok nie wpłynął wprawdzie na zmianę preferencji kandydatów i trudno już liczyć na indeks studiów na najbardziej obleganych co roku kierunkach, ale warto skorzystać z okazji i pytać uczelnie nie tylko o wolne miejsca czy kierunki alternatywne, ale i o możliwości studiów w innym języku czy w trybie niestacjonarnym” – dodał.
Kampania realizowana jest na stronie www.studia.gov.pl we wtorek i środę 15 i 16 września w godz. 13.00-15.00. Udział jest bezpłatny. Rejestracja na stronie: http://studia.gov.pl/studia2020. (PAP)
ekr/ agt/
Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)
Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)