Opublikowano

Dla kogo studia dziennikarskie?

Dla kogo studia dziennikarskie?

Wiele osób marzy o karierze dziennikarskiej. Jednak mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne możliwości zawodowe czekają na absolwentów tego kierunku. Dlaczego warto wybrać dziennikarstwo i jakie predyspozycje powinien posiadać potencjalny student tego kierunku?

Osoby, które chcą studiować dziennikarstwo, powinna cechować wrodzona ciekawość świata,  łatwość komunikacji i nawiązywania znajomości. Możliwości zawodowych po dziennikarstwie jest mnóstwo. Absolwenci studiów dziennikarstwo i komunikacja społeczna mogą liczyć na zatrudnienie w redakcji, wydawnictwie, agencjach marketingowych, a także w radiu i telewizji.  Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i preferencji absolwenta. Niektórzy zdecydowanie lepiej czują się w roli prezenterów czy reportażystów, którzy lubią ciągłe przemieszczanie się i podróże. Inni lepiej sprawdzają się w pracy z tekstem, gdzie niezbędne jest posiadanie „lekkiego pióra” i umiejętność szybkiego i trafnego researchu informacji. Współcześnie praca dziennikarza ma ścisły związek z aktywnością w social mediach.

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna to studia dla ludzi z pasją. To ona powinna przesądzać o wyborze kierunku, ponieważ praca dziennikarza najczęściej wiąże się z nienormowanym czasem pracy, gotowością do wyjazdów służbowych i pracą w weekendy. Zawód dziennikarza w dużej mierze opiera się nie tylko o kreatywne myślenie, ale również umiejętność analizy i selekcji informacji. Jednak, aby absolwent mógł być w pełni przygotowany do zawodu wykonywanego w przyszłości, powinien realizować na studiach zajęcia praktyczne.

Taką możliwość stwarza Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która jest uczelnią z 25-letnią tradycją. W jej ofercie znajdziemy wiele kierunków studiów, które można realizować w różnych trybach: stacjonarnym, niestacjonarnym, a  nawet w innowacyjnej formule on-line. Z pełną ofertą uczelni można zapoznać się na stronie www.ahe.lodz.pl. Już dziś zajrzyj pod ten adres i znajdź swoje wymarzone studia!

                                                                                                    

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)